Y Тип на филтерот

Краток опис:

Име на производот: Y тип Цедилка
Должина: 2-Inch 40 инчи
притисок: 150LB, 300LB
Материјал: WCB, LCB, LCC, WC6, WC9, C5, C12, C12A, CF8, CF8M, CF3, CF3M, CN7M др
Врска: Прирабници


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Wenzhou/shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Y тип Цедилка
  Должина: 2-Inch 40 инчи
  Притисок: 150LB, 300LB
  Материјал: WCB, LCB, LCC, WC6, WC9, C5, C12, C12A, CF8, CF8M, CF3 , CF3M, CN7M др
  Врска: Прирабници

  Y Тип цедилка снабдувач  

  Тема:

  1.Operating Температура: CS: -30 ~ 380C степен, СС: -80 ~ 450C степен

  2.Operating притисок (MPa): 0.6-5.0Mpa,

  3.Seal материјал: азбест, NBR, PTEF, графит + СС,

  4.Strainer елемент Материјал: нерѓосувачки челик,

  5.Screen мрежа 18-480 очи, исто така, може да се однесува на клиентите requestion.

  стандард:1.Design и Производство: ANSIB16.34

  рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

  3.Face да се соочи (крај до крај): ANSIB16.10

  4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5; 26 "-42" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25

  5.Test и инспекција: API598

  стандард:

  1.Design и Производство: ANSIB16.34

  рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

  3.Face да се соочи (крај до крај): ANSIB16.10

  4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5; 26 "-42" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25

  5.Test и инспекција: API598


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !