Triple Офсет пеперутка вентилите со скоч јарем Тип на пневматски побудувачкиот

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Triple Офсет пеперутка вентилите со пневматски побудувачкиот

Име на производот: Трипл Офсет пеперутка вентилите со пневматски побудувачкиот

Може да биде единствено дејствување, или двојно дејство.

Може да биде со итни тркалцето.

Може да биде со ASCO електромагнетниот вентил, Позиционер Сименс, АББ Позиционер, YTC Позиционер, Фишер Позиционер, Mesto Позиционер, SMC филтер, APL граница прекинувач и др

пеперутка вентилите со погонот

стандард:

1.Design и Производство: API 609, MSS СП-67

рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

3.Face да се соочи (крај до крај): ANSI B16.10

4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5,26 "-80" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25

5.Test и инспекција: API 598, ISO 5208

6.Bi-насока запечатување или запечатување Single-насока.

Големина: 2 "-80"

Притисок: 150LB, 300LB, 600LB, 900LB, PN10, PN16, PN25, PN40, PN64, PN100, PN160, PN250, PN420

Материјал: леано железо, нодуларен лив, WCB, LCB, LCC, WC5, WC6, WC9, CF8, CF8M, CF3, CF3M, B148, UB6, од легура 20, CK20, супер СС A8904A, супер СС A890 5А, итн.

Врска: тип Нафора, Луг Тип прирабница, црно-бели

Операција: тркалцето, Менувач, Penumatic побудувачкиот


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !