Навртки Тип Целосно наредени пеперутка вентилите

Краток опис:

Име на производот: Луг Тип Целосно наредени пеперутка вентилите

Големина: 40mm-400mm

тип диск: рачката за раце, опрема кутија, пневматски побудувачкиот


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Wenzhou/shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Навртки Тип Целосно наредени пеперутка вентилите

  евтини Луг Тип Целосно наредени пеперутка вентилите 

  DN

  големина

  Димензии (mm)

  вртежен момент

  Тежина

  mm

  во

  А

  Б

  C

  D

  ди

  Е

  F

  R

  K

  Z

  прирабница

  КИЛОГРАМ

  40

  1 1/2

  100

  50

  164

  84

  110

  33

  72

  12

  11

  50

  F05

  30

  4.5

  50

  2

  110

  63

  170

  100

  125

  43

  72

  12

  11

  50

  F05

  30

  5

  65

  2 1/2

  125

  72

  180

  118

  145

  46

  72

  12

  11

  50

  F05

  35

  7

  80

  3

  136

  80

  210

  130

  160

  46

  72

  12

  11

  50

  F05

  50

  10

  100

  4

  151

  111

  240

  157

  180

  52

  90

  16

  14

  70

  F07

  80

  14

  125

  5

  170

  124

  290

  177

  210

  56

  90

  19

  17

  70

  F07

  150

  22

  150

  6

  190

  138

  315

  206

  240

  56

  90

  19

  17

  70

  F07

  216

  32

  200

  8

  222

  171

  378

  258

  295

  60

  120

  24

  22

  102

  F10

  410

  66

  250

  10

  270

  209

  450

  315

  350

  68

  120

  24

  22

  102

  F10

  680

  80

  300

  12

  290

  230

  520

  366

  400

  78

  135

  29

  27

  125

  F12

  900

  94

  350

  14

  325

  261

  565

  415

  460

  78

  135

  29

  27

  125

  F12

  1120

  125

  400

  16

  342

  285

  630

  470

  515

  102

  180

  38

  36

  140

  F14

  2203

  150

   

  Навртки Тип Целосно наредени пеперутка вентилите за продажба

   

   

  Делови NO.

  Име делови

  материјал Име

  ASTM

  1

  тело

  Јаглероден челик

  WCB

  нодуларен лив

  A395

  нерѓосувачки челик

  CF8

  2

  седиште

  тефлон

  Тефлонски

  зајакнат со тефлон

  RTFE

  Поли-тетрафлуороетилен

  PFA

  3

  еластомер

  силиконска гума

  VMQ

  Етилен пропилен диен мономер

  EPDM

  флуор гума

  FPM

  4

  диск

  тефлон

  Тефлонски

  Поли-тетрафлуороетилен

  PFA

  Fluoroethylenepropylene

  FEP

  Ethylenetetrafluoroethylene

  ETFE

  нерѓосувачки челик

  CF8

  огледало полирање

  CF8M

  алуминиум Бронза

  C62300

  месинг

  C26200

  Од нерѓосувачки челик со тефлонски

  CF8 / тефлонски

  5

  Еластични еластомер Автономија влошки

  силиконска гума

  VMQ

  6

  Туркање

  тефлон

  Тефлонски

  7

  жлезда

  нерѓосувачки челик

  304

  8

  О-прстен

  флуор гума

  FPM

  силиконска гума

  VMQ

  Viton со тефлонски слој

  FPM / тефлонски

  9

  Авто лежишта

  месинг

  C26200

  Од нерѓосувачки челик со тефлонски слој

  316L / тефлонски

  10

  Болт

  нерѓосувачки челик

  B8M

  11

  О-прстен

  Viton со тефлонски слој

  FPM / тефлонски

  силиконска гума

  VMQ

  флуор гума

  FPM

  12

  матични

  Хром нерѓосувачки челик

  410.420J1

  нерѓосувачки челик

  304

  стандард:1.Face-в-лице: EN 558-1 (DIN 3202), ISO 5752, API 609
  2.Flange стандард: DIN PN10 PN16, 150 ANSI, JIS 5K JIS 10K
  3.Top Flange: ISO 5211

  стандард:

  1.Face-в-лице: EN 558-1 (DIN 3202), ISO 5752, API 609
  2.Flange стандард: DIN PN10 PN16, 150 ANSI, JIS 5K JIS 10K
  3.Top Прирабница: ISO 5211


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !