Вртливо Ball пливачки пареа стапица

Краток опис:

Име на производот: Рачката Ball пливачки пареа стапица

Големина: DN15 - 100

Притисок: 4.0Mpa 1.6-

Материјал: WCB, CF8, CF8M

Тело Материјал: WCB

Врската: прирабница, внатрешен навој

Температура: <= 350 ℃

MediumWater, пареа


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Рачката Ball пливачки пареа стапица

  карактеристики:

  1.Оваа вид на пареа стапица се применува со рамнотежата двојно седиште и едно место со сигурен closedown и долг живот круг.

  2.There отсекогаш била висока температура кондензација на вода upsteam, која ќе претставува сигурен печат вода без истекување на пареа.

  3.Its операцијата нема да предизвика бучава, Според тоа, односно подобро за животната средина

  4. На вентилот е целосно отворен кога пареа прво comes.The ниска температура на кондензација на вода и воздух може да биде разрешен брзо, кои во голема мера го намалува времето почетокот на опрема.

  5.All внатрешните делови се изработени од нерѓосувачки челик, која е отпорна на корозија и кавитација ерозија. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !