Кован челик за рачни апарати за подигање Монтирани Бол Клапан

Краток опис:

Име на производот: Ковани челични плот Монтирани Бол Клапан

Големина Опсег: DN50-DN1000

Оценка: 150LB, 300LB, 600LB, 900LB, 1500LB

 Материјал: WCB, LCB, LCC, WC6, WC9, C5, C12, C12A, CF8, CF8M, CF3, CF3M, CN7M, од легура 20, B148, UB6 904L, Hastelloy C итн

Завршува Врска: RF Прирабници, RTJ прирабница, заварување, Hub Задник крајот, Groove

Операција: рачката за раце, клуч, Gear, Penumatic побудувачкиот


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Кован челик за рачни апарати за подигање Монтирани Бол Клапан

  Кован челик за рачни апарати за подигање Монтирани Бол Клапан снабдувачТема:

  1.Full дизајн порта

  2.Trunnion монтирани тип топката

  3.Blow-надвор доказ матични

  4.Anti пожар безбедно изградба, анти-статички уред

  5.Double Забрани и крварат (DBB)

  6.Stopper уред

  7.ISO 5211 монтажа рампа

  8.Flanged или челно заварување краја

  9.Free истекување на телото запечатени изградба

  стандард:1.Design и Производство: API6D, BS5351, ИАНМСП B16.34, API608рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

  3.Face да се соочи (крај до крај): ANSI B16.10, BS2080

  4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5; 26 "-42" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25, BS5160

  5.Test и инспекција: API 598, API 6D, BS 5146

  6.Fire безбеден дизајн: API607, API 6FA

  стандард:

  1.Design и Производство: API6D, BS5351, ИАНМСП B16.34, API608

  рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

  3.Face да се соочи (крај до крај): ANSI B16.10, BS2080

  4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5; 26 "-42" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25, BS5160

  5.Test и инспекција: API 598, API 6D, BS 5146

  6.Fire безбеден дизајн: API607, API 6FA


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !