Подигнете приклучок вентил

Краток опис:

Име на производот: лифт приклучок вентил
Големина: 1/2 "-24"
Притисок: 150LB, 300LB, 600LB, 900LB, 1500LB

 Материјал: WCB, LCB, LCC, WC6, WC9, C5, C12, C12A, CF8, CF8M, CF3, CF3M, CN7M, од легура 20, B148, UB6 904L, Hastelloy C итн

Врската: прирабница
Работат: тркалцето, Wormgear, пневматски побудувачкиот


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Wenzhou/shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Врската лифт приклучок вентил
  Големина: 1/2 "-24"
  Притисок: 150LB, 300LB, 600LB, 900LB, 1500LB
  Материјал: WCB, LCB, LCC, WC6, WC9, C5, C12, C12A, CF8, CF8M, CF3 , CF3M др
  Врската: прирабница
  Работат: тркалцето, Wormgear, Penumatic побудувачкиот, електрични побудувачкиот, Хидраулични побудувачкиот

  Врската лифт приклучок вентил

  Тема: 

  1.The производ има разумни структура, сигурен запечатување, одлични перформанси и убави appearnce.

  2.Opening и затворање на вентилот е carride надвор додека затворена површина се соблече, така што нема да предизвика абразија на затворена површина.

  3.Its карактеристика двојно проток насока прави инсталација и употреба поудобно.

  4.The материјали на делови и големини на прирабници основано може да се конфигурира според фактичката состојба работењето на requieements на customersm, со цел да се задоволат различни потреби на инженеринг.

  5, процесот на отворање и затворање на valve.when отворање на вентилот, прв од сите, да се претвори рака тркало за да се направи приклучок подигнат и одделени со запечатени површина, се претвори во рачката од страна на 90 bdgree за поврзување на каналот на приклучок за да се на каналот на вентил тело, така што вентил се отвора; при затворање на вентилите, прв од сите, повлечете ја рачката од 90 степени за да се направи канал на plug вертикална на каналот на вентил тело, а потоа свртете го рачното тркалце за deescend го приклучокот, така што вентил е затворен

  стандард:

  1.Design и Производство: API599, API6D

  рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

  3.Face да се соочи (крај до крај): ANSIB16.10

  4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5; 26 "-42" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25

  5.Test и инспекција: API598

  стандард:

  1.Design и Производство: API599, API6D

  рејтинг 2.Pressure температура: ИАНМСП B16.34

  3.Face да се соочи (крај до крај): ANSIB16.10

  4.End Врска: 2 "-24" ИАНМСП B16.5; 26 "-42" ИАНМСП B16.47; BW крај ИАНМСП B16.25

  5.Test и инспекција: API598


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !