за нас

ГМК ВЕНТИЛ се наоѓала во Longwan градот, Wenzhou град Жеџијанг, каде што е Кина пумпа и вентил роден град.

Главните производи на нашата компанија се топчести вентили, портата вентил, свет вентил, проверете вентил, пеперутка вентилите, приклучете вентил, цедилка вентили, централа вентили, вентили и гас и др. Големина од 1/2 "до 88" (DN15 да DN2200); Притисокот од 150Lb да 2500Lb (PN1.0Mpa да PN42.0Mpa); материјали покрие WCB, WCC, WC6, WC9, CF8, CF3, CF8m, CF3M, LCB, LCC, A105, 304, 316, 304L, 316L, F11, F22, LF2, F51, B148, од легура 20, UB6, титаниум, Hastelloy , заштитна, дуплекс нерѓосувачки челик, Monel, Monel итн

На производи се користат во нафта, хемиската индустрија, природен гас, електрична енергија, металургија, аптека, пулпа и хартија, урбана изградба и долг проекти транспорт гасоводот. Нашите производи се продаваат добро во светот се Америка, Европа, Југоисточна Азија, Блискиот Исток и Африка и др. Сертифицирани со ISO9001, API6D, CE / PED.

Ние има воспоставено технички истражувања, Центар за развој и контрола на квалитетот центар со релативно звук систем на управување.

Покрај тоа, таа воведе напредна технологија на преработка од него, и има напредни обработка центри, CNC машина алатки, сечење на метал и опрема за обработка, физички и хемиски испитувања опрема, nondestructive тестер, спектрален анализатор, вентил сеопфатна ефикасноста тестер и друга опрема за да се обезбеди производи се постигне целта на нула истекување.

Ние инсистираме на концептот на "квалитет прво, престиж важно", добро обучен и посветен тим, вклучувајќи инженери, техничари и другите вработени, Ова ни овозможува да им понуди на клиентите на квалитетот на производот, конкурентна цена и брза испорака.

Ние секогаш работиме напорно за да ги подобриме нашите постоечки производи и бараат нови идеи и начини да остане напред на секоја промена на market.With нашите professonal и искуство надеж да зголемиш вашиот пазар и да добие нов сјај во иднина.
11fad

20131218114102_425
6d28d3fe
20131218114332_930
20131218114408_528
20131218114438_735
20131218114527_301
20131218114545_750

WhatsApp Online Chat !